W dniach 14-15-16 czerwca 2023 roku klasy 6a, 6b oraz 7b wybrały się nad Morze Bałtyckie. Uczniowie odwiedzili Malbork – krzyżacki zamek - największy z zachowanych w Europie średniowiecznych budowli.

Podziwiali Zamek Wysoki, w którym mieścił się klasztor, Zamek Średni z siedzibą wielkiego mistrza i wielkiego komtura oraz Przedzamcze - rozległe zaplecze gospodarcze. Uwagę zwróciły imponujące mury z czerwonej cegły z wieżami i bramami.
Drugiego dnia, mimo lekkiego deszczu, uczestnikom wyprawy udało się wspiąć na Wydmę Łącką – najpopularniejszą w Słowińskim Parku Narodowym. To ruchoma wydma, której wysokość dochodzi do 42 m n.p.m., a najwyższy jej punkt nazywany jest Górą Łącką. Z jej szczytu uczniowie mogli podziwiać Morze Bałtyckie i Jezioro Łebsko. Długi spacer brzegiem morza pozwolił zaobserwować niezwykle szmaragdowe fale wdzierające się co rusz na plażę i posłuchać ich szumu.
Po południu uczniowie podziwiali z sopockiego mola niezwykłe jednostki pływające: jachty, katamarany, statki pasażerskie oraz Zatokę Gdańską.
Uczestników wycieczki zachwycił Długi Targ w Gdańsku. Wszyscy podziwiali piękne kamienice, bogato zdobione herbami i figurami, Ratusz, Dwór Artusa i oczywiście fontannę Neptuna, pod którą zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny na Westerplatte i przypomnienie jaką rolę odegrało to miejsce w czasie II wojny światowej.
Uczniowie mieli okazję poznać niezwykłe miejsca i opowieści północnej części Polski.